img

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Niewątpliwie jednym z atrybutów młodości jest wyraźny i idealny owal twarzy. Nic nie trwa jednak wiecznie, niewłaściwa postawa, brak ruchy, czy procesy starzenia mogą spowodować, że pozostanie po nim tylko wspomnienie. 

W jaki sposób można powstrzymać powstanie drugiego podbródka lub spowodować, aby zniknął już istniejący?

Pielęgnuj i masuj

Należy pamiętać nawet o czynnościach, które mogą wydawać się zupełnie niepotrzebne. Zaliczyć do nich można używanie odpowiednich kosmetyków czy masaż. Systematyczny masaż szyi i podbródkaod nasady szyi w górę wpłynie pozytywnie na ten obszar. Powinno się także stosować właściwą pielęgnację. Na zachowanie młodego wyglądu skóry, a także odpowiednią regenerację dobrym rozwiązaniem będą codziennie aplikowane kremy, czy cotygodniowe peelingi

Ćwicz

Mnóstwo osób na pewno zastanawia się jak mogą wyglądać ćwiczenia podbródka i szyi. Można ćwiczyć te obszary na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest głośne wymawianie samogłosek: u, i, o, a oraz e. Można również  stosować ćwiczenia, które polegają na jak najdalszym wyciąganiu języka, jednocześnie należy wyciągać go do góry lub obracać głową w prawo, lewo, przód  tył. Ćwiczenia te umożliwiają napięcie mięśni szyi.

Ćwiczenia na podbródek

Dobrą opcją jest także poświęcenie dosłownie 5 minut dziennie na pochylanie głowy do tyłu. Skóra ma wtedy możliwość się rozprostować, a także poprawić swoją jędrność. Warto jednak pamiętać, że wymienione ćwiczenia, a także pielęgnacja są bardziej profilaktyką. W przypadkach, gdy powstanie większy problem należy poszukać innego rozwiązania. 

Zaufaj specjalistom

W sytuacji, gdy drugi podbródek jest coraz bardziej widoczny i wpływa negatywnie na wizerunek zewnętrzny, a także samoocenę należy znaleźć sposób, który umożliwi zapomnieć o tym zmartwieniu. Warto zainteresować się wtedy medycyną estetyczną, która ma w swojej ofercie kilka metod, które pomogą pozbyć się drugiego podbródka. Jeszcze niedawno zdecydowanie najlepszą opcją była lipoliza iniekcyjna, która polega na wstrzyknięciu specjalnej substancji pod skórę. Substancja ta niszczy komórki tłuszczowe, pozwala na wydalenie ich z naszego organizmu. Największym minusem tego zabiegu była inwazyjność. Konieczne było poddanie się ogólnemu znieczuleniu, a także długa rekonwalescencja, podczas której pacjent musiał zmierzyć się nie tylko z opuchlizną, ale również z siniakami i obrzękiem. Obecnie w różnych gabinetach medycyny estetycznej można znaleźć zabiegi, które sa nie tylko efektywne, ale także bardzo komfortowe dla pacjenta. 

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz