img

Wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki

Pokój dziecięcy musi spełniać wiele różnych funkcji, które należy ze sobą pogodzić. Jest to oczywiście przede wszystkim sypialnia, ale również pokój do zabawy oraz garderoba. Urządzenie takiego pomieszczenia nie należy do łatwych zadań, a sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy ma w nim zamieszkać brat oraz siostra. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, wystarczy bowiem kilka dobrych pomysłów, aby urządzić dla naszych dzieci pokój, który jest funkcjonalny i przytulny.

Łóżko dla dziecka

Łóżko to bardzo ważny element wyposażenia każdego dziecięcego pokoju, dlatego trzeba dobrze się zastanowić nad jego wyborem. W przypadku, gdy dzieci są jeszcze małe, dobrym pomysłem wydaje się być zakup łóżek turystycznych, które można w każdej chwili złożyć, aby zapewnić maluchom więcej przestrzeni w pokoju. Jeśli dzieci są już nieco większe, najlepszym rozwiązaniem są łóżka pojedyncze, czyli tapczaniki, ale bardzo popularne i modne są również łóżka piętrowe, które pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca.

Kosz na zabawki

Znalezienie odpowiedniego miejsca na zabawki jest niezwykle istotne, gdyż dzięki temu możemy uniknąć chaosu w pokoju dziecięcym. Dobrym pomysłem jest poukładanie ich na przykład za łóżkiem dziecka, dzięki czemu możliwe będzie również rozdzielenie zabawek należących do syna oraz córki. Do ich przechowywania można użyć specjalnych pojemników albo wiszących koszy.

Jeśli dzieci posiadają wspólne zabawki, możemy je ułożyć na regale, na którym znajdzie się miejsce na książki, puzzle, czy klocki umieszczone w koszykach.

biurko dziecięce

foto: dedekids.pl

Biurka dla dzieci

Im starsze dzieci, tym więcej będą one potrzebowały odrębnej przestrzeni. Chodzi tutaj chociażby o szafki czy komody, w których nasze pociechy będą mogły składować swoje ubrania i inne rzeczy osobiste. Niezwykle istotne jest także to, aby posiadały one swoje własne biurka, gdyż dzięki temu nie będą sobie przeszkadzały podczas odrabiania lekcji. Warto usytuować je po przeciwległych stronach pokoju oraz zapewnić dzieciom możliwość ich urządzenia w taki sposób jaki chcą, dobierając odpowiednie dodatki.

Kolor ścian

Wybór koloru ścian pokoju, w którym ma zamieszkać chłopiec i dziewczynka, wydaje się być dość trudny. Dlatego wielu rodziców, pozwala dzieciom decydować o tym, jakie barwy powinny się znaleźć w ich własnym pokoju. Nawet jeśli będą to dwa różne kolory, nie powinno to sprawiać problemu, wystarczy przecież podzielić pomieszczenie na dwie strefy. Każde z dzieci będzie miało swoją własną część pokoju, w której znajdą się ich łóżka, biurka, komody czy zabawki. W większości tego typu przypadków, dzieci wybierają kolor błękitny i różowy, lub też zielony oraz fioletowy.

Fototapety

Ściany pokoju dziecięcego mogą być dodatkowo przyozdobione dekoracjami z motywami z ich ulubionych bajek lub też sportów. Warto również obejrzeć dostępne obecnie fototapety, które prezentują się naprawdę świetnie.

W przypadku, gdy dysponujemy długim i wąskim pokojem, pamiętajmy, aby podzielić go raczej w poprzek, a nie wzdłuż. Uzyskane w ten sposób dwie oddzielne przestrzenie, można rozdzielić przy pomocy jakiegoś mebla, chociażby regału, albo ścianki gipsowej.

Funkcjonalne dodatki

Dziecko musi poczuć, że w pokoju dzielonym z rodzeństwem, wciąż dysponuje swoją własną przestrzenią. Aby to osiągnąć, można skorzystać chociażby z dodatków, których wybór jest obecnie bardzo duży. W przypadku łóżka, możemy bez problemu znaleźć różnorodne narzuty albo poduszki z motywami lubianymi przez dzieci. Do tego celu można również wykorzystać wykonane przez dzieci prace plastyczne, które przynoszą ze szkoły.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz